KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15306160
*
nr 1530 6160
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Interiör med kvinnor. Signerad. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x41 cm
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 19:05:38
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: interiör med kvinnor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle nordberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
*
Olle Nordberg
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
nr 1530 6160
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Interiör med kvinnor. Signerad. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x41 cm
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: interiör med kvinnor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle nordberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14